Expert na optimalizaci pro vyhledávače

Proč se jako konzultant specializovat?

Pro většinu našich kolegů v branži je to nepochopitelný krok a ochuzujeme se tím o podstatnou část trhu.

Ale specializace, specializace vám dá jednu podstatnou výhodu.  Budete totiž o vašich klientech vědět všechno. Jakou řečí mluví, kam chodí, o čem mluví, o čem přemýšlí, co je trápí. K čemu vám taková znalost bude, ptáte se?

Vám možná k ničemu. Ale nám – nám bude k tomu, že budeme moci klientům ušít službu tak přesně na míru, že tomu nebude nikdo moci konkurovat.

Jistě, nevýhodou je, že se automaticky vyčleňujete z trhu, na kterém hledají experty potenciální klienti z ostatních odvětví.

obrázek experta

Ale jak všichni víme, nejjistější cesta k neúspěchu v této branži je chtít získat každého klienta.

Kdo je vaše cílová skupina? Každý….

Některé věci se prostě nemění a jsou společné pro online i klasickou reklamu.

Takže nezískáte klienty z ostatních odvětví. Ale z vašeho cílového odvětví naopak získáte téměř každého. Proč? Protože budete specialista.

Když se snažíte chytit dva zajíce najednou, obvykle nechytíte ani jednoho.

Co z toho vyplývá pro potenciální klienty? Jak si mají vybrat toho pravého experta?

generalista vs expert

Kdo to tedy je SEO konzultant? A co je to ta optimalizace? A pokud se to nechci učit sám, koho si mám najmout?

Způsobů jak dělat SEO je celá řada. Ale vy, jako majitel podniku nebo marketing manager, který SEO outsourcuje, potřebujete vědět, že váš expert ví, jak dělat SEO správnou cestou. Ujistěte se, že osoba, kterou jste najali, ví, co dělá. To může být obtížné posoudit, protože pravděpodobně nevíte, jak to udělat.

Začněte tím, zda má dotyčná osoba nějaké reference. Ale zorientovat se můžete I položením vhodných otázek, hledáním posudků a jakýmkoli jiným průzkumem, který můžete provést. Můžete najmout freelancera, konzultanta, malou agenturu (jako je třeba Digital Flow SEO), nebo velkou agenturu. Pokud chcete najmout velkou marketingovou agenturu, jste možná v rozpoložení, že si říkáte “nebudu riskovat s nějakým samostatným konzultantem a najmu raději agenturu”. No, nemusí to být vždy sázka na jistotu. Jsou agentury (ano, i ty velké), které SEO zahrnují do své nabídky, aby nabízely klientům široké či kompletní portfolio, ale o SEO přitom neví vůbec nic.

Asi už tušíte, co vám doporučíme. Ano, najděte někoho, kdo skutečně rozumí vašemu podnikání, kdo ví co potřebujete a jak toho docílit. Někoho, kdo je specialista na Váš byznys.

Leave a Reply